  • LD061A681JAB2A
LD061A681JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD061A681JAB2A
HK JDW NO:
66-LD061A681JAB2A
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD061A681JAB2A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    940μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm