  • LD055A4R7CAB2A
LD055A4R7CAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD055A4R7CAB2A
HK JDW NO:
66-LD055A4R7CAB2A
Description:
4.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD055A4R7CAB2A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    5.32%
  • Negative Tolerance
    5.32%
  • Height
    940μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm