  • LD051A2R0CAB2A
LD051A2R0CAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD051A2R0CAB2A
HK JDW NO:
66-LD051A2R0CAB2A
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LD051A2R0CAB2A
Description:
LD 2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD051A2R0CAB2A
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LD
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    940μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm