  • LD033A221GAB2A
LD033A221GAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD033A221GAB2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LD033A221GAB2A
Package:
0603
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
LD033A221GAB2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    25V