  • LD032U2R7BAB2A
LD032U2R7BAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD032U2R7BAB2A
HK JDW NO:
66-LD032U2R7BAB2A
Package:
Datasheet:
LD032U2R7BAB2A
Description:
2.7pF 200V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD032U2R7BAB2A
    Yes
  • Positive Tolerance
    3.7%
  • Height
    0.91mm
  • Length
    1.52mm
  • Width
    0.76mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C