  • LD02YD103KAB2A
LD02YD103KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD02YD103KAB2A
HK JDW NO:
66-LD02YD103KAB2A
Package:
Datasheet:
LD02YD103KAB2A
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
LD02YD103KAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    560μm
  • Length
    1mm