  • LD025A330GAB2A
LD025A330GAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD025A330GAB2A
HK JDW NO:
66-LD025A330GAB2A
Datasheet:
LD025A330GAB2A
Description:
LD 33pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD025A330GAB2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.56mm