  • LD025A181JAB2A
LD025A181JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD025A181JAB2A
HK JDW NO:
66-LD025A181JAB2A
Datasheet:
LD025A181JAB2A
Description:
LD 180pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 7935
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD025A181JAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.56mm