  • LD023C472JAB2A
LD023C472JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD023C472JAB2A
HK JDW NO:
66-LD023C472JAB2A
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD023C472JAB2A
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    560μm
  • Length
    1mm