  • LD023C182KAB2A
LD023C182KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD023C182KAB2A
HK JDW NO:
66-LD023C182KAB2A
Description:
LD02(25V,C) 1.8nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
LD023C182KAB2A
    20 Weeks
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LD02(25V,C)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.56mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm