  • LCP12A-50-10K
LCP12A-50-10K
advertisement
Manufacturer No:
LCP12A-50-10K
Manufacturer:
ETI Systems
HK JDW NO:
7902-LCP12A-50-10K
Package:
Datasheet:
LCP12A-50-10K
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCP12A-50-10K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    35g
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Turret
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Composition
    Conductive Plastic
  • Power Rating
    700mW
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Taper
    Linear
  • Linearity
    0.7 %