  • LCFE300806A750TG
LCFE300806A750TG
advertisement
Manufacturer No:
LCFE300806A750TG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LCFE300806A750TG
Package:
1203 (3008 Metric), 14 Lead
Datasheet:
LCFE300806A750TG
Description:
CMC 6LN 100MA 75 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCFE300806A750TG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1203 (3008 Metric), 14 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    LCFE
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.033W 3.05mmx0.85mm
  • Feature
    ESD
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    6
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    6Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.024 0.60mm