  • LCFA201202A900TG
LCFA201202A900TG
advertisement
Manufacturer No:
LCFA201202A900TG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LCFA201202A900TG
Package:
0805 (2012 Metric), 4 Lead
Datasheet:
LCFA201202A900TG
Description:
CMC 2LN 100MA 90 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCFA201202A900TG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LCFA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    4Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.033 0.85mm