  • LCF080602G900TG
LCF080602G900TG
advertisement
Manufacturer No:
LCF080602G900TG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LCF080602G900TG
Package:
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Datasheet:
LCF080602G900TG
Description:
CMC 2LN 100MA 90 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCF080602G900TG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0302 (0806 Metric), 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LCF
  • Size / Dimension
    0.034Lx0.026W 0.87mmx0.67mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    14Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.022 0.55mm