  • LCE01C701120A
LCE01C701120A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C701120A
HK JDW NO:
17718-LCE01C701120A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,1NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C701120A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    8PST-1NO/7NC (1 Form A, 7 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    115 ~ 120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A