  • LCE01C406277A
LCE01C406277A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C406277A
HK JDW NO:
17718-LCE01C406277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,6NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C406277A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Contact Form
    10PST-6NO/4NC (6 Form A, 4 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A