  • LCE01C406240A
LCE01C406240A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C406240A
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-LCE01C406240A
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NC,6NO,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C406240A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    10PST-6NO/4NC (6 Form A, 4 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    230 ~ 240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A