  • LCE01C210120A
LCE01C210120A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C210120A
HK JDW NO:
17718-LCE01C210120A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,2NC,10NO
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C210120A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
  • Contact Form
    13PST-11NO/2NC (11 Form A, 2 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    115 ~ 120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A