  • LCE01C010120A
LCE01C010120A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C010120A
HK JDW NO:
17718-LCE01C010120A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,10NO
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C010120A
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Series
    LCE0
  • Contact Form
    10PST-NO (10 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    115 ~ 120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    30 A