  • LC4H-S-R6-24VS
LC4H-S-R6-24VS
advertisement
Manufacturer No:
LC4H-S-R6-24VS
HK JDW NO:
590-LC4H-S-R6-24VS
Description:
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LC4H-S-R6-24VS
    Select All
  • Reset
    External, Front Panel
  • Display Type
    LCD - Dual Color Characters, Backlight
  • Number of Characters Per Row
    6, 6
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP66
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2006
  • Series
    LC4H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Batch, Tachometer, Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    24VAC 12V~24VDC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm