  • LC1200WM
LC1200WM
advertisement
Manufacturer No:
LC1200WM
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-LC1200WM
Package:
Datasheet:
LC1200WM
Description:
LINE CONDITIONER 1200W 4OUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LC1200WM
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LC1200WM.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Steel
  • Weight
    7.26kg
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    7.252Lx5.000W 184.20mmx127.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Rating
    1.2kW
  • Voltage - Input
    87V~140VAC
  • Output Power
    1.2kW
  • Power - Max
    1200W
  • Voltage - Output
    120VAC
  • Nominal Input Voltage
    120V
  • Form
    Tower
  • Cord Length
    6' 1.83m
  • AC Outlets
    4
  • Connector - AC Output
    NEMA 5-15R (4)
  • Height
    5.000 127.00mm