  • LB01KW01-5C12-JC
LB01KW01-5C12-JC
advertisement
Manufacturer No:
LB01KW01-5C12-JC
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-LB01KW01-5C12-JC
Package:
Datasheet:
LB01KW01-5C12-JC
Description:
IND PB ILLUM SQ LB SER RED SLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LB01KW01-5C12-JC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.64 (16.26mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    26mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    13.20mm