  • LASC-231M-01
LASC-231M-01
advertisement
Manufacturer No:
LASC-231M-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-LASC-231M-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LASC-231M-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    PRINTED WIRING PIN
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    IRON
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    230 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    8.64GOhm
  • Inductance-Nom (L)
    230 µH
  • Length
    28mm