  • LAL03NA331K
LAL03NA331K
advertisement
Manufacturer No:
LAL03NA331K
HK JDW NO:
782-LAL03NA331K
Datasheet:
LAL03NA331K
Step5Bar-code shipping tag
LAL03NA331K
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    60mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.6MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.06A