  • LA12-50V21
LA12-50V21
advertisement
Manufacturer No:
LA12-50V21
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-LA12-50V21
Package:
Datasheet:
LA12-50V21
Description:
SENSCURR MAGNETIC DIRECT MDCS 50
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LA12-50V21
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    41 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Series
    LA12
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.709W 19.60mmx18.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Invasive
  • Current Rating (Amps)
    50A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm