  • L6R90DM-480-C14
L6R90DM-480-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R90DM-480-C14
HK JDW NO:
801-L6R90DM-480-C14
Package:
Datasheet:
L6R90DM-480-C14
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W
Step5Bar-code shipping tag
L6R90DM-480-C14
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R90DM (90W)
  • Size / Dimension
    5.94Lx2.52W x 1.38 H 150.9mmx64.0mmx35.1mm
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    90W
  • Current - Output (Max)
    1.88A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max