  • L6R06H-180
L6R06H-180
advertisement
Manufacturer No:
L6R06H-180
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
HK JDW NO:
801-L6R06H-180
Quantity:
In Stock : 14043
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L6R06H-180
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R06H (6W)
  • Size / Dimension
    1.54Lx0.93W x 1.65 H 39.2mmx23.7mmx42.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5.9W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    330mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max