  • L4931CD47
L4931CD47
advertisement
Manufacturer No:
L4931CD47
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-L4931CD47
Package:
SO
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 8 SO
Quantity:
In Stock : 16961
Step5Bar-code shipping tag
L4931CD47
  • Package / Case
    SO
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output
    4.7V
  • Output Voltage 1
    4.7V
  • Current - Input Bias
    600μA
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    800mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Load Regulation-Max(%)
    0.038%
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm