  • L32R-G24-2112
L32R-G24-2112
advertisement
Manufacturer No:
L32R-G24-2112
HK JDW NO:
894-L32R-G24-2112
Package:
Datasheet:
L32R-G24-2112
Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L32R-G24-2112
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wire
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Series
    L32/35
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    24V
  • Termination Style
    Wire Leads - 6 (152.40mm)
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    0.50 (12.70mm)
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    10.72mm Dia