  • L2M0-5770005MC3300
L2M0-5770005MC3300
advertisement
Manufacturer No:
L2M0-5770005MC3300
Manufacturer:
Lumileds
HK JDW NO:
488-L2M0-5770005MC3300
Package:
Description:
LED XR-M 5700K 5-UP LINEAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L2M0-5770005MC3300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    LUXEON XR-M
  • Size / Dimension
    198.00mm Lx33.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Max Current Rating
    1.05A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    54.8V
  • Current - Test
    700mA
  • Lens Style
    Domed
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    141 lm/W
  • CCT (K)
    5700K
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Forward Voltage
    54.8V
  • Current - Max
    1.05A
  • Lens Type
    Domed
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    5397lm Typ
  • Height
    6.21mm
  • Length
    198mm
  • Width
    33mm