  • L2C5-35901204E1300
L2C5-35901204E1300
advertisement
Manufacturer No:
L2C5-35901204E1300
HK JDW NO:
488-L2C5-35901204E1300
Package:
Description:
LED COB CORE RANGEG EN3 WW RECT
Step5Bar-code shipping tag
L2C5-35901204E1300
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    LUXEON CoB Core Range Gen 3
  • Size / Dimension
    20.00mm Lx24.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Configuration
    Rectangle
  • Max Current Rating
    900mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    34.8V
  • Current - Test
    450mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    125 lm/W
  • CCT (K)
    3500K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    1950lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    13.00mm Dia
  • Height
    1.50mm