  • L2C5-30801812G2300
L2C5-30801812G2300
advertisement
Manufacturer No:
L2C5-30801812G2300
HK JDW NO:
488-L2C5-30801812G2300
Package:
Description:
LUXEON COB HIGH LUMEN EXTENSION
Step5Bar-code shipping tag
L2C5-30801812G2300
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Series
    LUXEON CoB Core Range Gen 3
  • Size / Dimension
    28.00mm Lx28.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Configuration
    Square
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    51.7V
  • Current - Test
    1.2A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    138 lm/W
  • CCT (K)
    3000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Current - Max
    2.4A
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    8536lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    23.00mm Dia
  • Height
    1.50mm