  • L128-RYL10L3500000
L128-RYL10L3500000
advertisement
Manufacturer No:
L128-RYL10L3500000
Manufacturer:
Lumileds
HK JDW NO:
488-L128-RYL10L3500000
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
LUXEON 2835 COLOURS, 36V OPERATI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L128-RYL10L3500000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Supplier Device Package
    1411
  • Mfr
    Lumileds
  • Series
    LUXEON 2835
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Color
    Royal Blue
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    36.3V
  • Viewing Angle
    129°
  • Current - Test
    20mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
  • Current - Max
    240mA
  • Temperature - Test
    25°C