  • L083S472LF
L083S472LF
advertisement
Manufacturer No:
L083S472LF
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-L083S472LF
Package:
8-SIP
Datasheet:
L083S472LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L083S472LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    L, BI
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.800Lx0.098W 20.32mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm