  • L0603C3N9SRMST
L0603C3N9SRMST
advertisement
Manufacturer No:
L0603C3N9SRMST
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-L0603C3N9SRMST
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
L0603C3N9SRMST
Description:
L0603C3N9SRMST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 15998
Step5Bar-code shipping tag
L0603C3N9SRMST
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    L-RMS
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Resistance
    70mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.9nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    13 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • DC Current
    300mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.71mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C