  • L06033R3CGWTR
L06033R3CGWTR
advertisement
Manufacturer No:
L06033R3CGWTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-L06033R3CGWTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
L06033R3CGWTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Accu-L®
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    910μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    750mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.3nH
  • Test Frequency
    450MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.4GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    24 @ 450MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    28
  • Q Factor
    24
  • DC Current
    750mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1, 0.2, 0.5 NANO HENRY
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.71mm