  • L-2010M1R00JBWS
L-2010M1R00JBWS
advertisement
Manufacturer No:
L-2010M1R00JBWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-L-2010M1R00JBWS
Package:
2010
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-2010M1R00JBWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Rated Temperature
    70°C