  • L-14W5N1JV4E
L-14W5N1JV4E
advertisement
Manufacturer No:
L-14W5N1JV4E
HK JDW NO:
406-L-14W5N1JV4E
Datasheet:
L-14W5N1JV4E
Step5Bar-code shipping tag
L-14W5N1JV4E
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    700mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    5.1nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.4GHz
  • Q @ Freq
    18 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    60
  • DC Current
    700mA
  • Height
    1.05mm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.05mm