  • L-14W19NGV4E
L-14W19NGV4E
advertisement
Manufacturer No:
L-14W19NGV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-14W19NGV4E
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
L-14W19NGV4E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-14W19NGV4E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    19nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Q @ Freq
    38 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C