  • L-14C16NJV4T
L-14C16NJV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-14C16NJV4T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-14C16NJV4T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
L-14C16NJV4T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-14C16NJV4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    16nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.6002mm