  • L-07W16NKV4T
L-07W16NKV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-07W16NKV4T
HK JDW NO:
406-L-07W16NKV4T
Datasheet:
L-07W16NKV4T
Step5Bar-code shipping tag
L-07W16NKV4T
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    560mA
  • Depth
    650μm
  • Current Rating
    560mA
  • Inductance
    16nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    560mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.1GHz
  • Q @ Freq
    58 @ 900MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    55
  • DC Current
    560mA
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm