  • KX15-80K4D-E1000E
KX15-80K4D-E1000E
advertisement
Manufacturer No:
KX15-80K4D-E1000E
HK JDW NO:
398-KX15-80K4D-E1000E
Package:
Datasheet:
KX15-80K4D-E1000E
Description:
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 80 Positions KX15 Gold
Quantity:
In Stock : 16519
Step5Bar-code shipping tag
KX15-80K4D-E1000E
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Surface Mount
  • Number of Pins
    80
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KX15
  • Feature
    Board Guide, Solder Retention
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Plug, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    80
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Height Above Board
    0.226 5.74mm
  • Stack Height (Mating)
    6mm 9mm 12mm 15mm 18mm