  • KTR25JZPJ431
KTR25JZPJ431
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPJ431
HK JDW NO:
687-KTR25JZPJ431
Datasheet:
KTR25JZPJ431
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 430Ohm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9980
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPJ431
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    430Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm