  • KTR25JZPJ105
KTR25JZPJ105
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPJ105
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-KTR25JZPJ105
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
KTR25JZPJ105
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 1MOhm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3602
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPJ105
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KTR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    600V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm