  • KTR25JZPF3602
KTR25JZPF3602
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPF3602
HK JDW NO:
687-KTR25JZPF3602
Datasheet:
KTR25JZPF3602
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 36kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 299
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPF3602
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    36kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm