  • KTR25JZPF2201
KTR25JZPF2201
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPF2201
HK JDW NO:
687-KTR25JZPF2201
Datasheet:
KTR25JZPF2201
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 2.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13219
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPF2201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Max Power Dissipation
    333mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm