  • KTR25JZPF2004
KTR25JZPF2004
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPF2004
HK JDW NO:
687-KTR25JZPF2004
Datasheet:
KTR25JZPF2004
Description:
KTR Series, Thick Film, 2MOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6964
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPF2004
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm