  • KTR25JZPF16R0
KTR25JZPF16R0
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPF16R0
HK JDW NO:
687-KTR25JZPF16R0
Datasheet:
KTR25JZPF16R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 16Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5244
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPF16R0
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Working Voltage
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW