  • KTR18EZPJ625
KTR18EZPJ625
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPJ625
HK JDW NO:
687-KTR18EZPJ625
Datasheet:
KTR18EZPJ625
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 6.2MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8423
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPJ625
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.2MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Working Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm