  • KTR18EZPJ156
KTR18EZPJ156
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPJ156
HK JDW NO:
687-KTR18EZPJ156
Datasheet:
KTR18EZPJ156
Description:
FIXED RESISTOR KTR Series, Thick Film, 15MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7942
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPJ156
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Chip
  • Working Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm